II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

1. Chrystus dokona wobec uczniw cudu przemienienia na grze Tabor. wiato tej gry byo nie tylko znakiem niemiertelnoci, ale byo rwnie zwiastunem i potwierdzeniem zwycistwa wiary i mioci nad zem i mierci. Pami o tym wydarzeniu, jak Apostoom, take i nam stale jest potrzebna.

2. Do tradycyjnych polskich naboestw wielkopostnych naley naboestwo Gorzkich alw. piewa je bdziemy w kad niedziel przed Msz wit o godz. 10.20.

3. W dniu dzisiejszym w Domu Polskim, po Mszy w. o godz. 10.30, zaprezentuje si nasza grupa teatralna, ktra swoje wystpienie dedykuje wszystkim Paniom z okazji ich wita. Serdecznie zapraszamy.

4. W obecn niedziel po Mszy w. wieczornej o godz. 18.00 przygotowana bdzie si dla wszystkich wielkopostna adoracja Najwitszego Sakramentu prowadzona przez grup modziey. Zapraszamy na wspln adoracj.

5. W kady pitek wielkiego postu sprawujemy naboestwo Drogi Krzyowej. W najbliszy pitek, 22 marca, rozpoczniemy odprawianie naboestwa o godz. 18.00. Droga Krzyowa bdzie w intencji rodzin.

6. W nocy z pitku na sobot w dniach 22 i 23 marca planowana jest ekstremalna Droga Krzyowa. Trasa rozpoczyna si przy naszej parafii, prowadzi nad Dunajem, a koczy w Szentendre w klasztorze ojcw dominikanw. Zapisy i informacje u s. Weroniki i u studentki Basi.

7. Pod koniec wielkiego postu przeywa bdziemy rekolekcje parafialne przygotowujce nas na przyjcie relikwii w. Wojciecha Rekolekcje potrwaj od 5 do 7 kwietnia ( pitek - niedziela). Poprowadzi je ks. dr Marek Grygiel z Poznania. Serdecznie zapraszamy.

8. Nasza Parafia organizuje pielgrzymk do Fatimy w okresie od 15 do 22 wrzenia biecego roku. Dla zainteresowanych informacji udziela ks. proboszcz.

9. W przysz sobot, 23 marca, zapraszamy chtnych do pomocy przy porzdkowaniu terenu przed kocioem. Spotykamy si o godz. 14.30.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona gwna