III NIEDZIELA ZWYKA

26.01.2020

1.Dzisiejsz niedziel koczymy w Kociele Tydzie Modlitw o Jedno Chrzecijan, ktry odbywa si pod hasem: "yczliwymi bdmy" (por. Dz 28, 2). Jednak niech przez cay rok nie zabraknie w naszej wsplnocie modlitwy i waciwej postawy wiary prowadzcej ku jednoci wszystkich chrzecijan, tak jak w swej woli wyrazi to nasz Pan Jezus Chrystus.

2. Zachceni przez papiea Franciszka take obecn niedziel przeywamy jako Niedziel Boego Sowa, podczas ktrej, w szczeglny sposb podkrelamy wag Pisma witego w yciu Kocioa.

3. Dzikuj wszystkim, ktrzy uczestniczyli w naboestwach ekumenicznych ostatniego tygodnia w poszczeglnych wityniach naszego dekanatu, jak i w naszym kociele.

4. W minionym tygodniu przeywalimy Dzie Babci i Dzie Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom yczymy zdrowia i Boego bogosawiestwa. Z tej wanie okazji dzisiaj, po Mszy witej o godz. 10.30, zapraszamy Babcie i Dziadkw na specjalne spotkanie do Domu Polskiego w trakcie ktrego, dzieci przedstawi nam jaseka.

5. W nadchodzc niedziel 2 lutego przypada wito Ofiarowania Paskiego nazywane take witem Matki Boej Gromnicznej, jest to zarazem wiatowy Dzie ycia Konsekrowanego. Na Msze wite przychodzimy ze wiecami, ktre w trakcie naboestwa powicimy. To wito koczy tradycyjny okres piewania kold w naszych kocioach.

6. Ze wzgldu na blisko w kalendarzu wspomnienia w. Baeja, patrona w chorobach garda, w nadchodzc niedziel 2 lutego po Mszach witych nastpi tradycyjne bogosawiestwo wiecami.

7. W przysz niedziel w trakcie Mszy w. o godz. 10.30 pobogosawimy wiece wszystkim dzieciom, ktre w tym roku przystpi do pierwszej komunii witej.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzcych dni oraz szanownym Parafianom i Gociom, ktrzy przeywaj osobiste uroczystoci, ycz wraz z Siostrami Misjonarkami wszelkiego Boego bogosawiestwa.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona gwna