Drodzy Siostry i Bracia, kochana Polonio!

2.04.2020

W tych trudnych dniach trwajmy we wzajemnej solidarnoci, wspierajmy si wzajemnie szczeglnie dbajc o naszych seniorw. Dzikuj za podejmowane rne, instytucjonalne czy osobiste, inicjatywy w niesieniu pomocy. Wielu w naszej spoecznoci deklaruje moliwo jakiegokolwiek wsparcia. To s pikne postawy. Wyzwalajmy wic w sobie jak najwicej dobra, ten czas tego wymaga. Gdy widzimy, e kto potrzebuje pomocy podzielmy si t informacj dzwonic pod numer: +36303368868.

Kochani Moi, kadego dnia z Siostrami Misjonarkami modlimy si za Was w pustym kociele. Sprawuj codziennie Msz w. w Waszej intencji, a o godz. 20.30 modlimy si przed Najwitszym Sakramentem odmawiajc koronk do Boego Miosierdzia, litanie do wszystkich witych i suplikacje. Zapraszam do duchowej jednoci. Wykorzystujmy transmisje radiowe czy telewizyjne, by uczestniczy we Mszach w. i przyjmowa w sposb duchowy komuni wit.

Czas Wielkiego Postu szybko postpuje. Pomimo przyjtych trudnych ogranicze, w ktrych trzeba nam wytrwa, nie zapominajmy o wysiku duchowym okresu Wielkiego Postu. Osobista modlitwa, prywatna i indywidualne droga krzyowa, rachunek sumienia czy duchowa lektura, to narzdzia pozwalajce dobrze wykorzysta dan chwil.

Zblia si Wielki Tydzie, Truduum Paschalne i wita Wielkanocne. Spdzimy je inaczej ni zakadalimy. Wana jest teraz nasza jedno ducha, wsplnota wiary i mioci i osobiste przeproszenie za grzechy.

PROGRAM NA CZAS WIT

W nadchodzcym witecznym okresie w naszym kociele wszystkie liturgie odbd si bez udziau wiernych, ale prosimy o jedno ducha w modlitwie.

Niedziela Palmowa
5 kwietnia - triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Msza w. bez Ludu Boego godz. 11.00. Modlimy si w intencji suby zdrowia.

Wielki Czwartek 9 kwietnia - Liturgia Wieczerzy Paskiej bez Ludu Boego o godz. 17.00. Modlimy si za zmarych kapanw z powodu epidemii szczeglnie we Woszech.

Adoracja Pana Jezusa w od godz. 19.00 do godz. 21.00 - moliwo dla wszystkich indywidualnej modlitwy i spowiedzi w. w bezpiecznych warunkach.

Wielki Pitek
10 kwietnia o godz. 15.00 - droga krzyowa w kociele bez wiernych, a o godz. 16.00 Liturgia Mki Paskiej. Pamitamy take o ofiarach Katynia i tragedii smoleskiej.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 19.00 do godz. 21.00 - moliwo dla wszystkich indywidualnej modlitwy i spowiedzi w. w bezpiecznych warunkach.

W tradycji polskiej w Wielk Sobot wane znaczenie ma wicenie pokarmw na st wielkanocny, ktre odczytywane jest jako obfito Boych ask dotykajcych kadego czowieka. Pobogosawione potrawy spoywamy podczas witecznego niadania dzielc si radoci ze Zmartwychwstania Pana Jezusa i skadajc sobie z tej okazji serdeczne yczenia. Z powodu zaistniaej epidemii W NASZYM KOCIELE NIE BDZIE W TYM ROKU BOGOSAWIENIA POKARMW, ale mamy moliwo posuenia si wyznaczon modlitw przed uroczystym wielkanocnym niadaniem w gronie najbliszych.

Wielka Sobota 11 kwietnia od godz. 12.00 do 15.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie i moliwo dla wszystkich indywidualnej modlitwy i spowiedzi w. w bezpiecznych warunkach.

Wieczorem w sobot 11 kwietnia o godz. 19.30 - Liturgia Wigilii Paschalnej w wityni bez Ludu Boego.
Niedziela Wielkanocna 12 kwietnia - o godz. 11.00. Msza w. bez Ludu Boego w intencji wszystkich Parafian i caej wgierskiej Polonii.
Poniedziaek Wielkanocny 13 kwietnia - o godz. 11.00. Msza w. bez Ludu Boego w intencji o ustanie epidemii i zdrowie dla chorych.

Modlitwa przed niadaniem wielkanocnym:

Ojciec rodziny lub inna osoba zapala wiec umieszczon na stole i mwi:
Chrystus zmartwychwsta. Alleluja.
Wszyscy odpowiadaj: Prawdziwie zmartwychwsta. Alleluja.

Nastpnie kto z uczestnikw odczytuje tekst Pisma witego. "Nie troszczcie si zbytnio i nie mwcie: co bdziemy je? Bracia i siostry, posuchajmy sw Ewangelii wedug witego Mateusza. Jezus powiedzia do swoich uczniw: "Nie troszczcie si zbytnio i nie mwicie: co bdziemy je? co bdziemy pi? Przecie Ojciec wasz niebieski wie, e tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie si naprzd o krlestwo Boga i o Jego sprawiedliwo, a to wszystko bdzie wam dodane." (Mt 6, 31 ab.32b-33)

Ojciec rodziny wypowiada zacht do wsplnej modlitwy:
W czasie kiedy jest nam dane gromadzi si na wsplny witeczny posiek wielu naszych blinich przeywa cierpienia zwizane z epidemi, jaka nas dotyka. Wielu utracio swoich bliskich. Nie kady moe zasi z bliskimi do stou, tak jak my - pozostaj na subie dla innych. Ich wszystkich polemy Bogu w modlitwie. Ojcze nasz...

Nastpnie mwi: Mdlmy si. Z radoci wysawiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, ktry po swoim zmartwychwstaniu ukazae si uczniom przy amaniu chleba. Bd z nami, kiedy z wdzicznoci spoywa bdziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gocin, przyjmij nas jako biesiadnikw w Twoim krlestwie. Ktry yjesz i krlujesz na wieki wiekw. Wszyscy: Amen.

Po posiku ojciec rodziny lub przewodniczcy mwi: Uczniowie poznali Pana.
Alleluja

Wszyscy: Przy amaniu chleba. Alleluja.
Ojciec rodziny: Mdlmy si: Boe, rdo ycia, napenij nasze serca paschaln radoci i podobnie jak dae nam pokarm pochodzcy z ziemi, spraw, aby zawsze trwao w nas nowe ycie, ktre wysuy nam Chrystus przez swoj mier i zmartwychwstanie i w swoim miosierdziu nam go udzieli. Ktry yje i krluje na wieki wiekw.
Wszyscy: Amen.

Drodzy Parafianie, gdy zaistniej jakie zmiany bdziemy o nich informowa. ycz zdrowia.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona gwna