XXVI NIEDZIELA ZWYKA.
25.09.2022 r.

1. Dzisiejsza Liturgia Sowa zaprasza nas do spotkania z Jezusem, ktry pogbia nasz wraliwo na ubogich, gdy to ich uczyni Bg dla nas przewodnikami w drodze na ono Abrahama.

2. W kad niedziel po Mszy w. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy modzie studiujc i pracujc na spotkanie do Domu Polskiego.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziaek mczennikw Kosm i Damiana, we wtorek prezbitera Wincentego Paulo, we czwartek przeywamy wito witych Archaniow Michaa, Gabriela i Rafaa, w pitek wspominamy w. Hieronima prezbitera i doktora Kocioa, a w sobot w. Teres od Dziecitka Jezus, dziewic i doktora Kocioa.

4. Od soboty rozpoczynamy miesic padziernik, miesic racowy. Pamitajmy o codziennej modlitwie racowej, modlitwie, do ktrej tak mocno zachcaa Maryja w Fatimie. Niech jej nie zabraknie w naszym osobistym programie dnia.

5. W sobot, 1 padziernika, zapraszamy na Msz w. o godz. 9.30 w jz. polskim. Jest to Msza w. w ramach pierwszych piciu sobt miesica wynagradzajcych Najwitszemu Sercu Maryi. To wynagrodzenie zwizane jest z obietnicami fatimskimi, a szczeglnie z obietnic zapanowania pokoju w wiecie. Po Mszy w. raniec w. i medytacja na temat tajemnic racowych. Sakrament pokuty przed Msz w.

6. Rwnie w sobot, 1 padziernika, zapraszamy Parafian na Msz w. Narodw, ktra bdzie sprawowana w Bazylice w. Stefana o godz. 18.00. Obecne bd wszystkie duszpasterstwa etniczne prowadzone w Budapeszcie. Prosimy o przyniesienie polskich flag i emblematw.

7. W nastpn niedziel, 2 padziernika, na Mszy w. o godz. 10.30 pobogosawimy race dzieci, ktre przygotowuj si do pierwszej komunii witej. Po Mszy w. nastpi spotkanie dla rodzicw.

8. Ju teraz informujemy o 28. Dniach Polskiej Kultury Chrzecijaskiej, ktre odbywa si bd w dniach od 08.10 do 16.10.2022 r. pod hasem sw w. Jana Pawa II; "Przebacz, a zaznasz pokoju."

9. Z powodu wyjazdu subowego ks proboszcza Mszy w. od poniedziaku do pitku nie bdzie.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona gwna