XXXIII NIEDZIELA ZWYKA

17.11.2019

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca nasz uwag, e to, co ma by trwae, oka si kruche, to, w czym pokadalimy nadziej, bolenie nas zawiedzie. Nie wszystko mona kupi i nie zawsze wystarczy nasza zaradno i inteligencja. Wiara jest poszukiwaniem prawdziwej trwaoci. Jest wytrwaym deniem, do Tego, ktry Trwa.

2. Po Mszy w. o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie rodzicw dzieci przygotowujcych si do pierwszej komunii witej w obecnym roku szkolnym.

3. Dzisiaj rwnie Samorzd Polski w V dzielnicy i Stowarzyszenie Jzefa Bema zapraszaj na spektakl Teatru Ludowego z Krakowa pt.: "Ssiedzi". Wydarzenie rozpocznie si o godz. 17.30 w Sali Teatralnej Domu Kultury "Aranytiz".

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziaek 18 listopada b. Karolin Kzkwn mczennic, we wtorek 19 pamitajmy o b. Salomei, we czwartek w. Rafaa Kalinowskiego prezbitera, w pitek 22 listopada wspominamy w. Cecyli mczennic, patronk muzyki kocielnej i chrw.

5. We czwartek 20 listopada Instytut Polski w Budapeszcie zaprasza o godz. 18.00 do Muzeum Dom Terroru na konferencj historyczn pt. "Anna Walentynowicz Matka Solidarnoci".

6. W pitek 21 listopada zapraszamy na Msz w. w jz. polskim o godz. 18.00. Od nastpnego tygodnia Msze w. pitkowe bd o godz. 17.00 ze wzgldu na okres zimowy.

7. Za tydzie, 24 listopada przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczysto Jezusa Chrystusa, Krla Wszechwiata. Jest to take uroczysto tytularna zgromadze zakonnych, ktre su polskiej emigracji - Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, do ktrego naley ks. Proboszcz, jak rwnie Sistr Misjonarek Chrystusa Krla, do tej wsplnoty nale siostry: Agnieszka i Weronika. Jest to take w Polsce wito patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Modziey iLiturgicznej Suby Otarza.

8. W nastpn niedziel o godz. 17.00 Polonia Nova zaprasza na spektakl pt.: 'OPERacja Straszny Dwr", zrealizowany z okazji Roku Stanisawa Moniuszki. Miejsce wydarzenia: Trogat ti Sznpad.

9. Przypominamy jeszcze, e na kartach wypominkowych mona wypisa imiona naszych zmarych, za ktrych, jako wsplnota, modlimy si na racu przez miesic listopad. Sprawowane bd take Msze w. za zmarych, w listopadzie, jak i w cigu caego roku.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona gwna