XV NIEDZIELA ZWYKA

14.07.2019

1. Dzisiejsza liturgia Sowa podpowiada nam, e mamy by ufni wobec Boga jak dzieci wobec ojca. Chrystus daje nam recept na udane ycie: kochaj Boga i kochaj bliniego, wtedy wszystko bdzie miao sens. Kochaj, bo w mioci jest Bg. Takie to zwyczajne i proste, a jednoczenie takie trudne.

2. Witamy w naszej wsplnocie parafialnej delegacj z Nowego i Starego Scza reprezentujc Stowarzyszenie w. Kingi. Delegacja pielgrzymuje na Wgry z okazji obchodw 20. rocznicy kanonizacji w. Kingi oraz przekazania tablicy pamitkowej o tym wydarzeniu dla Bazyliki w Esztergomie.

3. W poniedziaek 15 lipca przeywamy nasz Dzie Fatimski. Msz w. i raniec rozpoczniemy o godz. 17.00.

4. W pitek, 19 lipca, Mszy w. w jz. polskim o godz. 18.00.

5. Udajcym si na wypoczynek i urlopy pragniemy przypomnie, e w czasie wakacyjnym, nie moemy dyspensowa si od obecnoci na Mszy witej niedzielnej i od osobistej relacji z Panem Bogiem na modlitwie. Wszystkim yczymy radosnego i dobrego odpoczynku.

6. Prosimy pielgrzymw udajcych si do Fatimy we wrzeniu o wpat pozostaej raty. S jeszcze wolne miejsca po wycofaniu si dwch osb ze wzgldw losowych.

7. Oglnokrajowy Samorzd Polski. oraz Polski Orodek Kulturalno-Owiatowy zapraszaj na Odpust w Derenku, ktry odbdzie si 28 lipca. Pocztek uroczystoci o godz. 10.30.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzcych dni oraz szanownym Parafianom i Gociom, ktrzy przeywaj osobiste uroczystoci, ycz wraz z Siostrami Misjonarkami wszelkiego Boego bogosawiestwa.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona gwna