Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus ukazuje godność natury ludzkiej, którą w swojej osobie zaprasza do uczestnictwa w chwale nieba. Przez jedność człowieczej natury z osobą Pana Jezusa, każdy z nas może uczestniczyć w tym zaproszeniu.
Dzisiejsza niedziela jest także pięknym dniem dla naszej wspólnoty. Dzieci naszej parafii przyjmują podczas Mszy Św. o godz. 10.30 Pierwszą Komunię Świętą i będą mogły w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Gratulujemy rodzicom i rodzicom chrzestnym i życzymy dalszej wytrwałości w przekazywaniu wiary.
W imieniu rodziców i dzieci pierwszokomunijnych z całego serca dziękujemy za przygotowanie dzieci do przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej ks. Proboszczowi Krzysztofowi Grzelakowi TChr, Siostrom Misjonarką Chrystusa Króla: Stanisławie Kwiręg i Weronice Jaworskiej, oraz za piękną dekorację i wyjątkowy wystrój na I Komunię Świętą pani Romanie Magyar.